Morawski Kras i Brno – 9 sierpień

IMG_3160

„Morawy w pigułce” – tak można nazwać nasz ostatni wyjazd. Zwiedziliśmy Brno i największy obszar krasowy w Republice Czeskiej – Morawski Kras.

Na terenie Krasu znajduje się rozległa sieć podziemnych korytarzy i sal, w sumie około 1100 jaskiń, z których  tylko 4 są udostępnione. My zwiedziliśmy najładniejszą, najdłuższą i najefektowniejszą – Jaskinię rzeki Punkvy. Podziwialiśmy powstałe przez wieki stalaktyty i stalagmity, zasłony i draperie.P1000881

 

 

 

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam spływ podziemnym fragmentem rzeki Punkvi.

 

 

 

 

 

P1000848

 

 

 

Najgłębszą przepaść w Europie Środkowej – Przepaść Macochy. której głębokość wynosi138m, podziwialiśmy z jej dna i z góry. Legendy z nią związane opowiedział nasz przewodnik  Pan Ryszard. 

 

 

 

 76213

 

 

Głodni i spragnieni  pojechaliśmy na typowy czeski obiad, który nie mógł obejść się bez piwa i knedliczków.

 

 

 

 

IMG_3319

 

Po obiedzie  pojechaliśmy do  stolicy Moraw – Brna. drugiego pod względem wielkości miasta Czech. Podczas zwiedzania Starego Miasta byliśmy na  2 rynkach, które noszą nazwy – Zelný Trh i Náměstí Svobody, weszliśmy na dziedziniec  Ratusza  i do Katedry św. Jakuba. Na koniec wspięliśmy się najwyższe wzgórze Brna skąd  podziwialiśmy panoramę miasta i Katedrę św. Piotra i Pawła. Do domu wróciliśmy późno, zmęczeni i zadowoleni..

– ZDJECIA PR

– ZDJECIA PR2

– ZDJECIA GR

– ULOTKA