Czarnogóra 2015

12a

Czarnogóra przywitała nas piękną słoneczną pogodą.

      W Tivadzie, naszej bazie wypadowej, mogliśmy zobaczyć stary Tivat i nową, komfortową dzielnicę Porto Montenegro.

      Zwiedziliśmy miasta  perełki Perast, Kotor i Budwę leżące nad Zatoką oraz Centije – historyczną stolicę Czarnogóry.

      Najwięcej atrakcji dostarczyła nam wycieczka do Narodowego Parku Lovcen gdzie wjechaliśmy pod sam szczyt góry Jezerski vrh (1657 m n.p.m.). Chętni wdrapali się na sam szczyt do mauzoleum Piotra II Petrovića Njegoša, największego czarnogórskiego twórcy okresu romantyzmu, a także władcy. Przez całą drogę towarzyszyły nam niepowtarzalne widoki na park i Zatokę Kotorska.

13a
Zatokę Kotorską obejrzeliśmy z lądu, gdy objeżdżaliśmy ją dookoła autobusem, oraz z pokładu statku jak płynęliśmy po jej wodach. W czasie rejsu przypłynęliśmy na Wyspę Matki Boskiej na Skale; do Hercegon Novi – najprężniej rozbudowującego się miasta Czarnogóry; wpłynęliśmy do Błękitnej Jaskini gdzie w granatowej poświacie zażywaliśmy kąpieli morskich.

 

Na całodzienną wyprawę do Kanionu Tary zdecydowali się nieliczni uczestnicy wyjazdu. W czasie wycieczki podziwiali  najgłębszy kanion Europy – koryto rzeki Tary.

Niestety co dobre szybko się kończy. Ale po wycieczce zostały wspaniałe wspomnienia i przepiękne zdjęcia, które można zobaczyć na  poniżej

DSC_0328

 

Zdjęcia  Ja

Zdjęcia  Ja 2

Zdjęcia  Gr

Zdjęcia  St

Zdjęcia  Kr

Zdjęcia  Zb